"Nowe Jeruzalem" - Odnowa w Duchu Świętym w parafii pw. NNMP

A SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM I ZAMIESZKAŁO WŚRÓD NAS

"I OGLĄDALIŚMY JEGO CHWAŁĘ"

 

O tym, jak wyglądała "chwała" wcielonego Słowa, przypomniały nam święta Bożego Narodzenia. Uboga rodzina, trudy podróży do Betlejem, niemowlę złożone w żłobie. Zwyczajne, niełatwe życie. A jednak od samego początku są tacy, którzy w tym niewyrózniajacym się na pozór dziecku potrafili dostrzec kogoś niezwykłego. Składają Mu dary prości pasterze i wybitni Mędrcy. Boi się Go sam król Herod.

 

Tak dzieje się po dziś dzień. W tej zwykłej, banalnej rzeczywistości, która nas otacza, jedni nie dostrzegają Boga wcale, inni potrafią zobaczyć Jego działanie we wszystkim, co ich spotyka. Są też i tacy, którym wydaje sie On jedynie zagrożeniem, atakiem na ich wolność, komfort, wygodne zorganizowane życie. O nich mówi św.Jan : "Świat Go nie poznał. Przyszedł do swojej własności, a swoi Go nie przyjeli".

 

A ja, do której grupy się zaliczam? czy widzę Jezusa w swoim życiu? Czy jest On w nim obecny? Czy działa? Czy potrafię Go w nim spotkać?

 

Głębsze poznanie Boga to coś więcej niz zachowywanie świątecznych zwyczajów czy chodzenia do kościoła w niedzielę i święta. Jest to wejście w autentyczna, osobista relacje z nim, relację, która nigdy sie nie kończy.